VIDEO! Debut perfect pentru Cosmin Contra in China!

9 Martie 2015
682 Vizualizari | 0 Comentarii
Cosmin Contra a avut patru oficiale pe banca celor de la Guanghzou R&F, în care a reusit trei victorii si a suferit o înfrîngere. Astazi, Contra a debutat cu o victorie ca antrenor în campionatul chinez. Guangzhou R&F a cîstigat cu 2-1 meciul din deplasare, contra celor de la Hangzhou Greentown. Dupa ce la pauza scorul a fost egal, 0-0, elevii lui "Gurita" au iesi mai bine de la vestiare si au deschis scorul în minutul 53, prin golul mijlocasului Olanare. În minutul 79, atacantul Hamdallah a marit avantajul echipei, cînd a marcat golul de 2-0. Singura reusita a gazdelor a venit în minutul 91, dupa reusita fundasului Boulaabi.