VIDEO! Dubla pentru Keseru! Fostul stelist a dus-o pe Ludogoret pe primul loc in Bulgaria!

22 Septembrie 2015
529 Vizualizari | 0 Comentarii
Claudiu Keseru a marcat o "dubla" pentru Ludogoret, în partida câstigata, pe teren propriu, în fata lui Botev Plovdiv, scor 2-1, din etapa 9 a campionatului. Fostul atacant al Stelei a deschis scorul în minutul 15 al partidei, iar în minutul 84 a reusit golul victoriei, ajungând la a patra reusita în tricoul lui Ludogoret, dupa transferul în Bulgaria. Gratie acestei victorii, Ludogoret ajunge la 18 puncte, fiind lider în Bulgaria, la egalitate de puncte cu echipa lui Laurentiu Reghecampf, Litex Loveci. Cele doua formatii au un golaveraj identic (+6), dar formatia românilor Moti, Prepelita si Keseru a marcat mai multe goluri (13).
Claudiu Keseru a fost integralist la gazde, la fel si Cosmin Moti si Andrei Prepelita. Moti a primit un cartonas galben în minutul 45.

Ludogorets vs Botev Plovdiv 2-1. Min.14 si 83