VIDEO FABULOS! Neymar a marcat, probabil, golul sezonului in Barcelona - Villarreal 3-0, cu executia magica a brazilianului

12 Noiembrie 2015
848 Vizualizari | 0 Comentarii
Barcelona s-a impus fara probleme, scor 3-0, în partida cu Villarreal, din etapa 11 a campionatului Spaniei. Neymar si Suarez au facut un nou meci mare si au suplinit absenta starului Lionel Messi, marcând cele trei goluri ale catalanilor. Neymar a deschis scorul în minutul 60, Suarez a facut 2-0 zece minute mai târziu, din penalty, însa cel mai frumos moment al partidei a venit în minutele de final. Acelasi Neymar a facut 3-0 din pasa lui Suarez, cu probabil cel mai frumos gol al acestui sezon. Brazilianul a primit în careu si a trecut balonul peste un fundas din preluare, fara sa-l lase sa cada, dupa care l-a învins pe Areola. Urmatoarea partida în campionat pentru Barcelona este chiar marele derby cu Real Madrid, "El Clasico". Meciul e programat pe 21 noiembrie, pe Santiago Bernabeu.