VIDEO FABULOS! Spectacol de zile mari: noua goluri în Lille - Bordeaux

14 Februarie 2012
1113 Vizualizari | 0 Comentarii

Girondins Bordeaux a cistigat derby-ul cu Lille, scor 5-4, chiar pe Stade Lille-Metropole. Maurice-Belay a deschis scorul pentru oaspeti inca din minutul 2, dar Rozenhal a egalat numai sase minute mai tarziu. Obraniak a readus insa Bordeaux in avantaj in minutul 17, acesta fiind si scorul pauzei. Maurice-Belay a punctat din nou in debut de repriza, iar Gouffran parea sa fi inchis partida in minutul 60, cind tabela arata 1-4. In ultimele 25 de minute insa, Lille a avut o revenire incredibil, marcind prin Hazard (65), Debuchy (75) si Roux (90). N-au reusit sa smulga egalul, pentru ca Obraniak a strecurat balonul in plasa in al treilea minut de prelungiri, aducind toate cele trei puncte la Bordeaux.