VIDEO! Fair-play in Turcia! Echipa lui Gabi Torje si Ciprian Marica a fost lasata de adversara sa marcheze

16 Martie 2015
522 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa lui Torje si Marica, Konyaspor, a castigat meciul contra celor de la Kasimpasa, scor 2-1. Un moment inedit s-a peterecut în minutul 19, cand un jucator de la Kasimpasa s-a accidentat, iar cei de la Konyaspor au vrut sa opreasca jocul. Ryan Donk, de la Kasimpasa, a recuperat mingea si a profitat de neatentia adversarilor si a deschis scorul. Jucatorii lui Konya au protestat, iar antrenorul de la Kasimpasa le-a spus elevilor lui sa-i lase pe adversari sa egaleze. La faza urmatoare, Hasan Kabze a luat mingea de la jumatatea terenului si a marcat. Gabi Torje a fost titular în meci, dar a fost eliminat în minutul 88, dupa doua cartonase galbene. Ciprian Marica a intrat în minutul 64.