VIDEO! Farmecul unei finale NBA! Un suporter a dat cos de la mijlocul terenului si a plecat acasa cu un BMW i3!

10 Iunie 2015
430 Vizualizari | 0 Comentarii
Cleveland a egalat-o pe Golden State la general dupa al doilea meci (95-93). Dupa ce au pierdut primul meci al finale, dramatic, in prelungiri, in fata celor de la Golden State, echipa lui LeBron James, Cleveland a egalat scorul finalei, dupa o victorie dramatica, tot in prelungiri, chiar la Oakland. Fara Kyrie Irving, accidentat in primul meci si cu Kevin Love absent de mai mult timp, LeBron a trebuit sa fie din nou la inaltime si a avut un meci perfect, reusind un triple-double (39 de puncte, 16 recuperari si 11 asissturi) si a adus o victorie importanta pentru echipa lui, chiar inainte ca seria sa se mute la Cleveland. MVP-ul sezonului regulat, Steph Curry n-a avut un meci foarte bun, desi el a trimis meciul in prelungiri, dar tot el a ratat o sansa uriasa acolo, cand putea castiga meciul pentru Golden State si a avut si un record negativ in istoria finalelor NBA – 13 lovituri de la 3 puncte ratate, el fiind cel mai bun din liga la aruncari de 3 puncte la ora actuala. Finalul a fost unul incins, ultimele 30 de secunde au fost pline de faulturi si ratari spectaculoase, dar in final, LeBron James si Cleveland au castigat si merg pentru urmatoarele 2 meciuri acasa, in Cleveland, unde ii asteapta fanii care vor sa vada cum echipa lor castiga primul titlu NBA din istorie.

Un suporter al lui Golden State a dat lovitura vietii intr-o pauza a meciului de noaptea trecuta. A dat cos de la mijlocul terenului, iar sponsorul echipei sale favorite i-a daruit un BMW i3. "Enjoy your BMW i3", i-a scris clubul pe contul oficial de Twitter celui mai fericit fan Golden State in al doilea meci al finalei.