VIDEO! Faza INCREDIBILA in preliminariile EURO! Kompany a luat rosu, dar ce i-a facut adversarul este greu de suportat!

2 Aprilie 2015
476 Vizualizari | 0 Comentarii
Vincent Kompany a patit unul dintre cele mai urate faulturi din fotbal. La o faza din minutul 64 al partidei cu Israel, capitanul Belgiei a fost tinut evident, de o zona 'sensibila'. El a ripostat, bruscandu-si rivalul de la minge, insa a fost eliminat. Kompany mai avea un cartonas galben, din minutul 11, iar la acea faza din repriza a doua l-a primit pe al doilea. Belgia a castigat in Israel cu scorul de 1-0 si se mentine pe primul loc in grupa B din preliminariile EURO 2016, cu 11 puncte din 5 meciuri. Israel ocupa locul 3, cu 9 puncte.