VIDEO! Faza lunii in fotbal: Preluare de mare clasa facuta de lusitanul Edinho

10 Martie 2014
590 Vizualizari | 0 Comentarii
Portugalia a zdrobit selectionata Camerunului cu 5-1 într-un meci amical disputat miercuri, 5 martie. Cristiano Ronaldo a marcat o „dubla” si a devenit cel mai prolific marcator din istoria Portugaliei, dar faza serii a fost realizata de un coechipier al starului lui Real Madrid. Fostul jucator al lui Sporting Braga, dorit într-o vreme si de Steaua si CFR Cluj, dar ajuns la Erciyesspor, în Turcia, a reusit o preluare pentru care ar putea fi invidiat chiar si de mult mai celebrul sau conational. Intrat la pauza, în locul lui Rafa Silva, Edinho a reusit sa înscrie si un gol, în minutul 77 al meciului, dar demonstratia sa de tehnica premergatoare fazei golului a eclipsat reusita.