VIDEO! Fiul lui Rivaldo, decisiv in Brazilia. A smuls o remiza pentru echipa sa, in prelungiri

21 Aprilie 2016
365 Vizualizari | 0 Comentarii
Rivaldinho, fiul celebrului Rivaldo, a reusit în ultima etapa din Paulista A1 (Brazilia) un gol decisiv. În vârsta de 20 de ani, atacantul sud-american credea ca îi va calca pe urme fotbalistului care a scris istorie pentru Barcelona în urma cu mai putin de doua decenii. Rivaldinho a fost transferat de Boavista, însa staff-ul tehnic nu a considerat ca acesta are deocamdata calitatile necesare pentru a se impune în prima echipa. Ca atare, lusitanii l-au împrumutat la Piracicaba, în Brazilia, pentru a avea sansa sa evolueze constant. Introdus în locul lui Patrick în disputa contra lui Linense, Rivaldinho s-a dovedit decisiv. În minutul 90+2 al disputei, vârful a smuls o remiza, scor 1-1, gratie unei executii de "vârf autentic". A "întepat" mingea dupa o cursa superba în banda dreapta a unui coechipier. De mentionat ca în vara anului trecut, Rivaldo si fiul sau au marcat în acelasi meci, pentru Mogi Mirim. Toate detaliile acelei premiere istorice.