VIDEO! Florin Andone face LEGEA in liga a doua din Spania: DUBLA pentru atacantul nationalei si primul in topul golgheterilor

23 Mai 2016
398 Vizualizari | 0 Comentarii
Florin Andone vine cu morarlul ridicat in cantonamentul nationalei: a reusit doua goluri in meciul cu Elche si e golgheter in Segunda! Andone a marcat in victoria cu 3-1 din etapa 39 a ligii secunde spaniole, iar Cordoba ramane in lupta pentru promovare. Andone a deschis scorul in minutul 28 cu un sut din intoarcere, apoi a nimmerit bara in minutul 42, iar apoi a inschis tabela la 3-1 din penalty in prelungiri. Andone a marcat 20 de goluri in acest sezon si e primul in topul golgheterilor din Segunda, la egalitate cu Pedro Leon.