VIDEO! Fotbalistii antrenati de Dan Petrescu in China au fost luati la bataie de adversari, dupa un meci de Cupa

13 Mai 2016
413 Vizualizari | 0 Comentarii
Scene incredibile miercuri, la un meci din Cupa Chinei jucat de formatia lui Dan Petrescu, Jiangsu Suning, pe terenul echipei de amatori Wuhan Hongsing. Echipa antrenorului român a câstigat cu 1-0 dupa un gol marcat în minutul 90+8, iar la final atât jucatorii gazdelor cât si fanii i-au luat la bataie pe elevii lui Petrescu.

Tehnicianul a fost eliminat în minutul 79, dupa ce a protestat vehement la adresa arbitrului, care nu sanctiona tragerile de timp ale gazdelor. Partida a fost apoi prelungita înca 4 minute, iar dupa ultimul fluier s-a iscat scandalul. Fotbalistii de la Jiangsu au fost atacati pe teren de adversari, apoi în drum spre vestiare. În tribune, un oficial al echipei oaspete care filma jocul a fost batut de fani, care au patruns si pe teren si au lovit jucatorii oaspeti. Federatia chineza a deschis deja o ancheta si a anuntat ca va avea toleranta zero fata de cei care vor fi gasiti vinovati.