VIDEO! George Puscas a marcat golul carierei si a dus-o pe Benevento în premiera în Serie A!

10 Iunie 2017
175 Vizualizari | 0 Comentarii
George Puscas (21 de ani) traverseaza un moment fantastic la Benevento, pentru care a reusit cel de-al 5-lea gol în ultimele 6 partide. Reusita din aceasta seara, 1-0 în returul play-off-ului de promovare cu Carpi, a saltat-o pe Benevento în premiera în Serie A!

Titular, românul a reusit sa puncteze în minutul 32 al partidei retur cu Carpi din play-off-ul pentru Serie A, terminata cu victoria lui Benevento, 1-0. A fost servit în fata portii de Venuti si a tras sub bara, fara nicio sansa pentru Belec, portarul oaspetilor. În tur, scorul fusese egal 0-0. Românul a fost schimbat în minutul 72, când locul sau a fost luat de Karamoko Cisse.