VIDEO! Greseala mare comisa de Gardos. Alunecarea nefericita a romanului a dus la golul egalizator al lui Newcastle

19 Ianuarie 2015
451 Vizualizari | 0 Comentarii
Southampton, echipa la care evolueza Florin Gardos, se afla la egalitate, scor 1-1, în meciul de pe terenul lui Newcastle, din cadrul etapei a 22-a din Premier League. Echipa antrenata de Ronald Koeman a deschis scorul în minutul 14, prin olandezul Elia, dar gazdele au egalat în minutul 29, prin francezul Gouffran. Din pacate pentru el si pentru echipa sa, golul "cotofenelor" a venit în urma unei erori comise de fostul fundas al Stelei.

În minutul 29, francezul Cabella a luat o actiune pe cont propriu în jumatatea lui Southampton si a trimis o pasa filtranta spre conationalul sau, Yoan Gouffran. Francezul nu avea sanse prea mari sa ajunga la minge, fiind marcat de Clyne, dar Gardos a intervenit si a lovit balonul care ar fi ajuns la portarul Forster, iesit în întâmpinare. Din nefericire, balonul degajat de Gardos s-a lovit de Gouffran si a ajuns în poarta lui Southampton, românul având o mare parte din vina.