VIDEO Horror! Fault cumplit al lui Lacatus la Chivu in Steaua - Craiova 1999

9 Ianuarie 2015
926 Vizualizari | 0 Comentarii
La un meci Steaua - Universitatea Craiova jucat in Ghencea in martie 1999, Marius Lacatus (34 de ani la acel moment) l-a lovit violent pe Cristi Chivu (19 ani), fara ca arbitrul sa intervina. Peste numai o luna, Lacatus avea sa il loveasca violent si pe Ardeleanu, de la FCM Bacau, provocandu-i o dubla fractura transversala de tibie si peroneu si rupere de ligamente www.dolcesport.ro a gasit inregistrarea partidei Steaua - Universitatea Craiova, disputata acum 16 ani, pe 6 martie 1999. In minutul 39, s-a consemnat o intrare criminala avuta de Lacatus asupra lui Cristi Chivu, nesanctionata de arbitrul Sorin Corpodean, care a lasat jocul sa continue, fara sa acorde niciun cartonas. Dupa un minut in care a stat pe gazon, Chivu s-a ridicat si a parasit singur terenul, schiopatand. Peste numai o luna, pe 21 aprilie 1999, Lacatus a recidivat cu un fault groaznic asupra lui Vasile Ardeleanu, de la FCM Bacau. Acele imagini sunt binecunoscute.

Secventele care insa nu se mai stiu sunt cele pe care www.dolcesport.ro vi le ofera mai jos, din meciul Steaua - Craiova, cu momentul intrarii criminale a lui Lacatus la foarte tanarul Chivu.
La Steaua mai jucau, printre altii, Ritli, Miu, Belodedici, Lutu, Trica, Rosu si Ionel Danciulescu. Pentru "Stiinta" evoluau, printre altii, Tiberiu Lung, Chivu, Papura, Frasineanu si Claudiu Niculescu. Meciul s-a terminat 2-0 pentru Steaua, goluri Lincar si Rosu.