VIDEO! Imagini incredibile: un jucator pus la pamant chiar in timpul interviului! Un obiect aruncat din tribune l-a lovit violent in cap

27 Octombrie 2015
379 Vizualizari | 0 Comentarii
Jelle Van Damme a fost victima unui suporter furios in derby-ul castigat de Standard Liege pe terenul lui Charleroi. Van Damme a fost pus la pamant de un obiect aruncat din tribune, chiar in timpul interviului de dupa meci. Fundasul lui Standard a fost lovit in plin si, in ciuda eforturilor de a continua discutia cu reporterul televiziunii belgiene, a fost nevoit sa plece de la interviu.

Van Damme a fost eroul lui Standard in finalul meciului cu Charleroi. In minutul 85, gazdele conduceau cu 2-1, iar Van Damme a marcat golul egalizator. Cu un minut inainte de final, Standard a mai inscris o data, prin Edmond, si Standard a obtinut astfel o victorie nesperata.