VIDEO IMPRESIONANT! Scene emotionante in Italia, la un meciurile din Serie B!

17 Noiembrie 2015
446 Vizualizari | 0 Comentarii
Scene impresionante în Italia, la meciul Livorno - Vicenza, scor 2-2, din Serie B. Partida a fost precedata de un minut de reculegere în memoria victimelor atentatelor teroriste de la Paris, asa cum s-a întâmplat pe arenele de pretutindeni în acest weekend, însa organizatorii nu s-au oprit aici. În minutele premergatoare meciului, pe stadion s-a intonat si imnul Frantei, "La Marseillaise", în aplauzele tuturor spectatorilor prezenti. Clipul surprins înainte de meci a fost postat pe Youtube, unde a strâns deja peste 100.000 de vizualizari si foarte multe mesaje de multumire din partea francezilor.

Un moment la fel de frumos a avut loc în partida Brescia - Trapani 3-0, cu Leonardo Morosini în prim plan, dupa golul de 2-0. Bilantul victimelor atentatelor teroriste din Paris, care au avut loc în sase zone ale orasului si au fost revendicate de gruparea Stat Islamic, a ajuns la 129 de morti si 352 de raniti, dintre care 99 în stare grava, a anuntat procurorul general din capitala franceza, Francois Molins, citat de publicatia Le Figaro.