VIDEO! In Brazilia, portarii apara lovituri de la 11 metri fara sa vada de unde vine mingea!

6 Aprilie 2016
751 Vizualizari | 0 Comentarii
Duminica, prima divizie din campionatul Gaucho a oferit un moment unic pe un teren de fotbal. În Brazilia, portarii apara lovituri de la 11 metri fara sa vada de unde vine mingea. În minutul 86 al disputei de pe Estadio Altos da Gloria din Vacaria, Internacional Porto Alegre a beneficiat de un penalty. Scorul era 2-0 pentru oaspeti în disputa cu Gloria si Marquinhos a fost desemnat sa execute.

Atacantul a trimis pe jos, în stâlpul din dreapta portarului Rafael Roballo, mingea a trecut pe linia portii si s-a lovit de celalalt stâlp, apoi a revenit în teren. Roballo a facut o pirueta si a ramas cu spatele la teren.

În acel moment, Marquinhos a mai sutat o data, dar a trimis în calcâiul portarului, balonul fiind apoi degajat din fata portii. Pâna la urma, Marquinhos avea sa marcheze în minutul 89 golul care a stabilit scorul final, Gloria – Internacional 0-3.