VIDEO! Inca un meci MEMORABIL în Anglia! In minutul 72, Crystal Palace o conducea pe Liverpool cu 1-0 si avea un om in plus

8 Martie 2016
666 Vizualizari | 0 Comentarii
Etapa a 28-a din Premier League a oferit o noua poveste memorabila, duminica, în Crystal Palace - Liverpool 1-2, dupa ce cu o zi înainte West Ham a întors miraculos scorul pe terenul lui Everton, la capatul unui meci în care gazdele au condus cu 2-0, scor la care Lukaku a ratat un penalty. În minutul 48, gazdele au deschis scorul prin Ledley, care l-a învins pe Mignolet cu un sut de la marginea careului, iar lucrurile s-au complicat si mai mult în minutul 62, când James Milner a vazut al doilea cartonas galben si a plecat mai repede la cabine.

La 10 minute distanta, echipa lui Klopp a revenit în joc, dupa o mare eroare a portarului McCarthy, care i-a oferit lui Roberto Firmino sansa de a egala. Cu 10 minute înaintea finalului, Klopp l-a introdus în teren pe belgianul Benteke, iar atacantul venit de la Aston Villa s-a dovedit decisiv. Mai întâi, l-a evidentiat pe McCarthy cu un sut din marginea careului de 16 metri, iar în al patrulea minut de prelungire, ultimul, l-a pacalit pe arbitrul asistent, care a dictat penalty dupa un duel între belgian si Belaney.

Ajutat de asistent, arbitrul central Andre Marinner a aratat punctul de la 11 metri, iar Benteke si-a asumat responsabilitatea: a executat, l-a învins lejer pe Mccarthy si a adus echipei sale o victorie nesperata, obtinuta cu un om în minus. Dupa succesul contra lui Palace, Liverpool ajunge la trei victorii consecutive în Premier League si strânge 44 de puncte, cinci mai putin decât Manchester City, ocupanta locului al patrulea, ultimul care asigura prezenta în sezonul urmator al Ligii Campionilor