VIDEO INCREDIBIL! Barcelona a tremurat serios pentru o victorie cu Betis

17 Ianuarie 2012
526 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Barcelona a avut destule emotii în partida cu Betis Sevilla. Catalanii au facut rapid 2-0, s-au vazut egalati, dar au revenit în ultimul sfert de ora pentru un definitiv 4-2, rezultat ce-i mentine la 5 puncte în spatele liderului Real Madrid. Cele doua mari rivale se vor înfrunta miercuri noapte în turul ”sferturilor” Cupei Spaniei. Meciul a presupus si un moment special: golurile sevillanilor au fost primele încasate de Barcelona pe teren propriu în actuala stagiune. Anterior, ei disputasera 9 partide pe ”Camp Nou”, perioada în care adunasera un golaveraj de 39-0! Singura formatie care a scapat neînvinsa a fost FC Sevilla, 0-0, cu un penalty ratat de Messi în ultimele minute. În rest au obtinut victorii categorice: un 8-0, de patru ori 5-0, de doua ori 4-0, un 3-0.