VIDEO INCREDIBIL! Barcelona a zdrobit-o pe Getafe, scor 6-0, la capatul unui meci în care Messi a înscris de doua ori

30 Aprilie 2015
919 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Barcelona a mai facut un pas spre titlul de campioana dupa ce a demolat-o pe Getafe pe teren propriu, scor 6-0. Lionel Messi a deschis scorul în minutul 9, din penalty, iar pana în minutul 30 avea sa fie 4-0. Luis Suarez, Neymar si Xavi au înscris si ei în minutele 25, 28 si 30. Uruguayanul din ofensiva Barcelonei a facut 5-0 pana la pauza, iar dezastrul era complet pentru Getafe.

Catalanii s-au mai linistit dupa pauza, cand au mai marcat o singura data, chiar în debutul reprizei, prin Lionel Messi. FC Barcelona a ajuns la 84 de puncte dupa 34 de etape. Cu cele doua reu[ite de azi Messi ajunge la 38 de goluri în campionat, fiind la o singura reusita în spatele lui Cristiano Ronaldo.