VIDEO INCREDIBIL! Bataie generala la derby-ul Steaua Rosie - Partizan!

27 Aprilie 2015
523 Vizualizari | 0 Comentarii
Sambata seara s-a disputat derby-ul Serbiei dintre Steaua Rosie Belgrad si Partizan Belgrad. Meciul dintre cele doua s-a terminat la egalitate, 0-0. Dupa acest egal, Partizan ramane pe primul loc, cu 5 puncte avans fata de Steaua Rosie.

Partida nu a fost lipsita de incidente. Începutul s-a amanat cu 45 de minute din cauza problemelor cauzate de fanii de la Steaua Rosie. Acestia au început sa arunce cu scaune si cu torte în fortele de ordine. Politistii au intervenit si i-au evacuat din acea sectiune a tribunei pe fani, iar jocul s-a putut relua.

Pe întreg parcursul meciului, fanii au continuat sa arunce cu torte în tribune si pe teren, meciul find întrerupt si în a doua repriza. "Comportamentul fanilor a dus la ranirea a 35 de politisti. Fortele de ordine au reactionat bine si au oprit un potential conflict. Politia a arestat 41 de persoane", se arata într-un comunicat al Ministerului de Interne din Serbia.