VIDEO INCREDIBIL! Belgienii spun ca e golul sezonului! Executia de vis, aplaudata de toti fanii adversi

20 Martie 2012
644 Vizualizari | 0 Comentarii
Un meci din prima liga belgiana, dintre Gent si Kortrijk, a adus un nou gol la galeria celor mai frumoase reusite ale anului 2012. În minutul 78 al întîlnirii, la scorul de 2-0 pentru Gent, atacantul oaspetilor, sîrbul Dalibor Veselinovic, a amutit stadionul si apoi i-a ridicat pe oameni în picioare cu un gol spectaculos, marcat din foarfeca. Reusita a contat doar la impresia artistica, deoarece Gent a marcat înca un gol în prelungiri si a învins cu scorul de 3-1. Veselinovic este împrumutat de la Anderlecht si face spectacol la Kortrijk, pentru care a înscris trei goluri în ultimele trei partide si opt în total, în sezonul curent. "Marchezi un gol ca acesta o singura data în viata. A fost ca un gol marcat de Ronaldinho. Am vazut reluarile si pot sa confirm ca a fost deosebit de frumos" - Dalibor Veselinovic, atacant Kortrijk.