Video INCREDIBIL! Cel mai tare meci al inceputului de an: 8 goluri si o desfasurare fabuloasa

3 Februarie 2012
789 Vizualizari | 0 Comentarii
In varsta de 32 de ani, argentinianul lui Inter a facut minuni în partida cu Palermo, terminata la egalitate, 4-4. Colegul lui Cristi Chivu a înscris nu mai putin de 4 goluri în poarta aparata de Emiliano Viviano. Diego Milito a bifat o evolutie perfecta în tricoul lui Inter, marcînd de 4 ori! Cu Chivu lasat pe banca, elevii lui Claudio Ranieri au fost protagonistii celui mai palpitant meci din etapa a 21-a din Serie A, întîlnire în care s-au înscris 8 goluri. Oaspetii au deschis scorul prin Mantovani ('17), Milito a egalat ('22) si a stabilit rezultatul primei reprize. Acelasi Milito a reusit hattrickul ('55, '61), în timp ce Miccoli a adus egalitatea în minutul 66, 3-3. Argentinianul si-a trecut în cont a patra reusita a meciului ("69) si Miccoli a stabilit scorul final cu 5 minute înainte de ultimul fluier al arbitrului.
Milito a ajuns la Inter în urma cu 2 ani si jumatate, atunci cînd italienii au platit pentru mutarea de la Real Zaragoza 25 de milioane de euro. A reusit primul hattrick pentru Genoa în victoria cu 4-0 împotriva celor de la Reginna, în sezonul 2008/2009, an în care a terminat cu 24 de goluri.