VIDEO Incredibil! Cele mai evidente blaturi! Doua meciuri din Turcia s-au încheiat cu scorul de 2-7 in aceeasi zi

30 Ianuarie 2012
1144 Vizualizari | 0 Comentarii
Seara nebuna pentru fotbalul turc. Ieri, doua meciuri din esalonul secund s-au încheiat cu un scor halucinant: 2-7! Daca primul meci, cel dintre Sakaryaspor si Boluspor, a fost cu totul si cu totul dezechilibrat, avînd în vedere pozitia în clasament a celor doua echipe si faptul ca gazdele au avut un jucator eliminat, disputa Bucaspor Izmir - Tavsanli Linyitspor a fost memorabila. Trupa din Izmir conducea cu 2-0 la pauza, însa a primit nu mai putin de sapte goluri în repriza secunda!

Si mai interesant este faptul ca meciurile din liga secunda turca sunt renumite pentru numarul relativ mic de goluri marcate. Recordul acestui sezon îl detine Kasimpasa, cu 31 de reusite în 19 meciuri, însa majoritatea echipelor au marcat sub 25.