VIDEO INCREDIBIL Kameni a marcat autogolul anului! Portarul Malagai a reluat în propria poarta

5 Martie 2016
377 Vizualizari | 0 Comentarii
Faza greu de explicat petrecuta în timpul partidei Malaga - Valencia (scor 1-2), din Primera Division, cu portarul camerunez Idriss Kameni în prim-plan. În finalul primei reprize, într-un moment în care gazdele conduceau cu 1-0, goalkeeperul de 32 de ani si-a introdus balonul în propria poarta, într-o faza în care nu era presat de niciun adversar.  Kameni a reluat o centrare din flancul drept în poarta, cu o executie specifica mai degraba handbalului. Depasit de centrare, Kameni a reusit sa ajunga mingea, dar în loc sa o respinga în fata sau sa o prinda, a trimis-o direct în propria poarta.

Cel mai probabil, camerunezul nu a realizat unde se alfla exact si a lovit mingea crezând ca iesise deja din cadrul portii. Kameni avea un coechipier în spate în momentul în care a atins mingea si e posibil sa fi crezut ca are un adversar lânga el, care ar fi ajuns mingea daca el nu o lovea. Vezi mai jos faza. În repriza secunda, Valencia a mai marcat o data, prin Cheryshev si a obtinut înca 3 puncte uriase în campionat.