VIDEO INCREDIBIL! Trei autogoluri în Liverpool - Brighton 6-1! Unul dintre ele este de poveste

21 Februarie 2012
1256 Vizualizari | 0 Comentarii
Liverpool a trecut fara probleme de Brighton & Hove Albion in optimile FA Cup, scor 6-1, insa trei dintre golurile "cormoranilor" au fost marcate de catre oaspeti. Gruparea din Premier League a deschis repede scorul, prin Skrtel (5), dar Kazenga Lua Lua a egalat citeva minute mai tirziu, cu un sut excelent de la distanta (17). Cu putin timp inainte de pauza, a inceput sarabanda autogolurilor. Primul ghinionist? Bridcutt, lovit de o minge respinsa de un coechipier de pe linia portii.
Dupa golul lui Carroll (57), Bridcutt si-a introdus din nou balonul in propria poarta: Gerrard a centrat in fata portii, iar mingea l-a lovit pe jucatorul lui Albion. Golul cinci al gazdelor a fost memorabil. Lewis Dunk, fundasul echipei vizitatoare, a facut o preluare mult prea larga in careul mic, balonul depasind linia portii. Tabela a fost inchisa de Suarez, care a stabilit scorul final, 6-1.