VIDEO! Infrangere pentru Manchester City în ultimul amical. Tactica-surpriza aleasa de Pep Guardiola

9 August 2016
483 Vizualizari | 0 Comentarii
Arsenal si Manchester City s-au duelat duminica într-o partida amicala, ultima înainte de startul noului sezon din Premier League. Echipa lui Guardiola a fost învinsa, 2-3, desi la pauza a condus cu 1-0, dupa golul lui Aguero. În a doua repriza, Arsenal a punctat de trei ori la rând, prin Iwobi, Walcott si Akpom. Scorul final a fost stabilit în minutul 87, de Iheanacho.

Manchester City: Caballero - Zabaleta, Fernando, Kolarov - Sterling, Fernandinho, Delph, Clichy - Silva, Aguero, Nolito
Au mai jucat: Hart - Ilheanacho, Angelino, Yaya Toure, Garcia, Adarabioyo, Navas, De Bruyne, Zinchenko, Sagna
City va juca sâmbata contra celor de la Sunderland, în prima etapa din Premier League, iar pe 16 august va juca împotriva Stelei, în turul play-off-ului Ligii Campionilor. Meciul va începe la ora 21:45 si va fi în direct pe ProTV si pe DolceSport. Returul va avea loc o saptamâna mai târziu.