VIDEO! Infrangeri pe linie pentru romani in Qatar: Claudiu Keseru, al 9-lea gol pentru Al Gharafa

18 Aprilie 2015
451 Vizualizari | 0 Comentarii
Claudiu Keseru a marcat un gol în partida pe care echipa sa, Al Gharafa, a pierdut-o în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), în fata formatiei Al Wakrah. Keseru, care a jucat tot meciul, a înscris în minutul 48. Golurile gazdelor au fost marcate de Saez '14 si Al Kaabi '61. Echipa Al Khor, antrenata de Ladislau Boloni, a fost învinsa, pe teren propriu, cu scorul de 4-3 (0-1), de formatia Umm Salal.

Golurile învingatorilor au fost marcate de Tuncay '74, Aliadiere '81, Mahmoud '85 si Jamal '90, în timp ce pentru gazde au înscris Peu '36 din penalti, 65 si Marco Antonio '78.

Echipa Al Arabi, fara mijlocasul Mirel Radoi, a fost învinsa, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), de formatia Qatar SC. Golurile învingatorilor au fost marcate de Omer '31 si Kook-Young Han '54, în timp ce pentru oaspeti a înscris Paulinho, în minutul 45+2, din penalty.

În urma acestor rezultate, Al Gharafa se afla pe locul sapte, cu 36 de puncte, Al Arabi ocupa pozitia a opta, cu 35 de puncte, iar Al Khor se situeaza pe locul zece, cu 30 de puncte.

9 goluri a marcat Keseru pana acum în Qatar

N-a fost de ajuns, am egalat in minutul 49. Acum ma doare capul rau de tot, o minge sutata m-a lovit violent in minutul 3. Chiar daca am vazut mii de stele verzi, am strans din dinti si am continuat, din pacate acum ma resimt. Campionatul s-a terminat, urmeaza 2 saptamani de pauza si incepe Cupa Emirului....