VIDEO! Juventus a învins Milanul pe San Siro (2-1) si e ca si calificata în finala Cupei

10 Februarie 2012
1017 Vizualizari | 0 Comentarii
Juventus a obtinut un rezultat excelent pe San Siro in prima mansa a semifinalelor Cupei Italiei, reusind sa cistige cu 2-1 in fata Milanului. Dupa o prima repriza fara goluri si cu putine ocazii de poarta, Caceres a reusit sa deschida scorul in minutul 53, profitind de o respingere gresita a lui Amelia. Doar noua minute au apucat sa se bucure torinezii de avantaj, pentru ca El Shaarawi a egalat dupa o faza confuza in careul lui Storari. Cu 7 minute inainte de final, acelasi Caceres a scos la rampa o bijuterie, reusind sa-l ridiculizeze pe Amelia cu un lob de la marginea careului.
Pentru Juventus ar fi prima finala dupa opt ani de zile. "Bianconerii" n-au mai cistigat insa trofeul din 1995. Daca va reusi sa intoarca rezultatul in retur Milan va atinge ultimul act dupa noua ani.