VIDEO! La 43 de ani, Rivaldo a revenit pe teren: "Am fost apt de joc in 20 de zile"

10 Iulie 2015
624 Vizualizari | 0 Comentarii
Brazilianul Rivaldo a revenit marti seara pe teren si a jucat pentru formatia Mogi Mirim, din liga a doua braziliana. Jucatorul de 43 de ani, care este si patronul formatiei, a contribuit la victoria echipei sale, 2-1 cu Nautico. Mogi Mirim se afla pe ultimul loc în liga a doua si a obtinut prima victorie dupa 11 meciuri. Rivaldo a fost titular si a jucat 68 de minute, dar nu si-a putut trece numele pe lista marcatorilor. "Am luat pauza un an si trei luni, iar dupa 20 de zile de antrenament am putut juca din nou. Asta ar trebui sa motiveze orice tanar fotbalist", a spus Rivaldo. De-a lungul carierei, Rivaldo a jucat la echipe precum Barcelona si AC Milan si a castigat Balonul de Aur si Campionatul Mondial din 2002.