VIDEO MAGIC! Messi fara mila! Barcelona s-a distrat la Malaga, scor 4-1

24 Ianuarie 2012
643 Vizualizari | 0 Comentarii
Golgeterul argentinian s-a dezlantuit si în deplasare, reusind aseara un spectaculos hat-trick. Între doua Clasico de Cupa, Barcelona s-a antrenat cu Malaga (4-1), punînd presiune pe Real. Guardiola i-a menajat aseara pe Xavi, Cesc si capitanul Puyol, pornind însa cu destule emotii. Valdes a avut doua parade extraordinare la ocaziile lui Isco. Dincolo, nelipsitul Messi s-a batut de unul singur, si cu folos. A marcat si cu capul, de la 12 metri, abia al doilea gol în deplasare din 20 înscrise în acest campionat!
Dupa pauza, iuresul blaugrana a pulverizat Malaga. Leo a lovit din nou, dupa un slalom ametitor. La doar 3 minute de la sutul lui Alexis Sanchez, de 2-0. Acelasi Messi a semnat hat-trick-ul, la capatul unei curse de la centru, dupa ce transversala îi refuzase un supergol din lovitura libera.