VIDEO! "Magicianul" a lovit din nou! Golul lui Sinmartean a calificat-o pe Al Ittihad în semifinalele Cupei Printului

24 Octombrie 2015
625 Vizualizari | 0 Comentarii
Lucian Sinmartean a fost decisiv pentru Al Ittihad în victoria cu 2-1 contra formatiei Al Khaleej si si-a calificat echipa în semifinalele Cupei Printului în Arabia Saudita. "Magicianul" a fost integralist si a marcat golul victoriei în minutul 87 dupa o faza de manual. Mijlocasul a trecut mingea printre picioarele unui adversar si din careu a sutat perfect, portarul advers a putut doar sa priveasca balonul intrînd în poarta. Pentru echipa pregatita de Ladislau Boloni a mai marcat si Troisi, în minutul 81, în timp ce pentru adversari a înscris Abdullah Al Salem, în minutul 6.

2 goluri a marcat Sinmartean în sase prezente în tricoul lui Al Ittihad în toate competitiile din acest sezon