VIDEO MEMORABIL! De neoprit! Florin Andone, gol si pasa de gol pentru Cordoba!

11 Ianuarie 2016
394 Vizualizari | 0 Comentarii
Florin Andone îsi continua forma excelenta si a marcat din nou pentru Cordoba, în partida cu Mallorca, din etapa 20 a ligii secunde din Spania. Cordoba s-a impus cu 3-1, gratie golurilor marcate de Andone 17, Xisco 26 si Markovic 72, respectiv Llamas 73. Atacantul român a deschis scorul în minutul 17, reusind astfel al noualea gol al sezonului, în 17 meciuri jucate pentru Cordoba. Andone a fost lansat perfect de la limita ofsaidului si a ramas singur cu portarul advers, pe care l-a învins cu un sut plasat la coltul lung. Noua minute mai târziu, Andone a pasat decisiv pentru a doua reusita a gazdelor, semnata de Xisco (26).

Andone, care tocmai a semnat un nou contract cu Cordoba, scadent în vara lui 2018, este dorit de doua formatii din Anglia, Southampton (Premier League) si Brighton (Championship). În cazul unei victorii, Cordoba va acumula 36 de puncte si va urca pe locul în liga secunda din Spania, ce asigura promovarea directa în Primera. Atacantul de 22 de ani a avut un mod special de a sarbatori golul marcat în partida cu Mallorca. Acesta a primit din partea unui copil de mingi o pereche de ochelari de soare, pe care i-a purtat simulând o prezentare de moda. Imaginile au fost preluate de întreaga presa din Spania.