VIDEO - Messi, revenire de senzatie la Barcelona. Starul catalan a reusit o dubla in finalul meciului cu Getafe

9 Ianuarie 2014
659 Vizualizari | 0 Comentarii
messi cu getafe
Argentinianul Lionel Messi a fost strălucitor la revenirea sa în echipă la FC Barcelona şi a reuşit o ''dublă'' pentru catalani în meciul cu Getafe, de pe Camp Nou, câştigat cu scorul de 4-0, miercuri seara, în prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Spaniei la fotbal.

După două luni de pauză din cauza unei accidentări la coapsa stângă, Messi a intrat pe teren în minutul 64 al partidei, la scorul de 2-0 pentru catalani, în urma golurilor semnate de Cesc Fabregas (9, 63 - penalty). Atacantul de 26 de ani a punctat de două ori în finalul jocului (88, 90+3) şi a dat semne de revenire la forma care l-a consacrat.

Atacantul român Ciprian Marica a fost titular la madrileni, fiind schimbat în min. 76 cu Adrian Colunga.

Gabriel Torje a fost doar rezervă la Espanyol, învinsă cu 1-0 în deplasare de formaţia de ligă secundă Alcorcon.

Racing Santander (D3) - Almeria 1-1

Joi vor avea loc partidele Real Sociedad - Villarreal, Rayo Vallecano - Levante şi Real Madrid - Osasuna.