VIDEO! Momente ireale pe Emirates: Regele s-a întors! Henry a calificat-o pe Arsenal în Cupa

11 Ianuarie 2012
683 Vizualizari | 0 Comentarii
Arsenal Londra s-a calificat mai departe în FA Cup dupa 1-0 cu Leeds. Golul a fost marcat de Thierry Henry, în minutul 78, la 12 minute dupa ce intrase pe teren. Henry l-a înlocuit pe Chamakh, în uralele fanilor de pe Emirates, care si-au primit cum se cuvinte idolul, la primul meci de la revenirea la Arsenal, împrumut doua luni de la New York Red Bulls. Sub privirile bunului sau prieten, David Beckham, francezul de 34 de ani i-a rasplatit, marcînd golul decisiv al partidei. În urmatoarea faza a competitiei, Arsenal va juca tot acasa, cu West Ham United.