VIDEO! Nationala Capului Verde, cu un fotbalist din Liga 1 printre titulari, a invins Portugalia

2 Aprilie 2015
694 Vizualizari | 0 Comentarii
Nationala Portugaliei pare sa nu existe fara Cristiano Ronaldo. Acest lucru s-a dovedit si la ultima partida amicala pe care elevii lui Fernando Santos au pierdut-o la Estoril cu scorul de 0-2 în fata selectionatei Insulelor Capului Verde. Oaspetii antrenati de un alt portughez, Rui Aguas, au jucat fara stelistul Varela, care acuza ceva probleme medicale, însa l-au avut integralist pe Nuno Rocha, fotbalistul lui CS U Craiova. Meciul a fost arbitrat de românul Ovidiu Hategan, care l-a eliminat pe Andre Pinto, dupa o ora de joc pentru un fault urît. Golurile au fost marcate de Odair Fortes din pasa lui Nuno Rocha, în minutul 38, si de Gege cu doua minute înainte de finalul primei reprize. Hategan a fost asistat de Octavian Sovre si Mircea Grigoriu. Portugalia n-a putut conta pe jucatori foarte valorosi ca Joao Moutinho, Cristiano Ronaldo sau Nani, în locul acestora încercîndu-se experimente cu fotbalisti tineri.