VIDEO NEBUN! Doua goluri în 69 de secunde si un meci fabulos

2 Aprilie 2012
1136 Vizualizari | 0 Comentarii
Balotelli si Kolarov, cei care s-au certat pentru o lovitura libera la 1-3, au egalat în ultimele zece minute. Mancini avea deja probleme. Managerul lui City îl pierduse pe Aguero, tunarul sau, pentru ca doctorii echipei îi dadusera cu prea mult spray analgezic si îi umplusera piciorul de basici. "Cel mai stupid mod de a ramîne fara golgeter", s-a plîns italianul, care a suferit cumplit ieri, la 3-3 cu Sunderland. Oaspetii au condus cu 1-0, apoi cu 3-1. În fata bancii de rezerve, Mancini vorbea singur si dadea din cap ca un om nebun. Nu mai spera la nimic. Dar uitase ca Balotelli - despre care spusese recent "nu am încredere în el" - e jucatorul tuturor posibilitatilor. Compatriotul de culoare a egalat la unu, apoi s-a certat rau cu Kolarov pentru o lovitura libera. Daca sîrbul l-a refuzat, Balotelli a "furat" o minge si a marcat un savuros gol de 2-3. Era minutul 85. 69 de secunde mai tîrziu, Kolarov a egalat cu o racheta sol-sol. Numai ca, daca Man. United bate mîine, la Blackburn, se distanteaza la 5 puncte de City. Cu sapte etape înainte de final, ar putea fi avansul decisiv.