VIDEO! Nebunie de gol reusit de Zlatan Ibrahimovici la debutul la Manchester United!

1 August 2016
1634 Vizualizari | 0 Comentarii
Zlatan Ibrahimovici a debutat la Manchester United în meciul amical cu turcii de la Galatasaray si a reusit un gol fantastic. Suedezul n-a avut nevoie decât de 4 minute pentru a-si arata clasa. Atacantul de 34 de ani a marcat cu o semifoarfeca superba din interiorul careului si a deschis scorul.

În cele din urma Manchester s-a impus cu 5-2. Golurile turcilor au fost marcate de Gumus (22) si Bruma (40). De partea cealalta, Rooney si-a trecut numele pe lista marcatorilor de doua ori, prima data în minutul 55, iar trei minute mai târziu a mai înscris o data din penalty. Fellaini a marcat si el în minutul 62, iar scorul final a fost stabilit de Mata, în minutul 74.