VIDEO! Nebunie in liga a treia din Italia: atmosfera incendiara cu peste 9.000 de suporteri si o revenire de senzatie in prelungiri

6 Martie 2014
434 Vizualizari | 0 Comentarii
Meci senzational în liga a treia din Italia! La partida dintre Salernitana si Benevento, scor 2-1, au venit peste 9.000 de suporteri, printre care se numarau si 600 de ultrasi ai oaspetilor. Benevento a deschis scorul prin Negro în minutul 15, însa soarta partidei s-a schimbat radical în ultimele 10 minute. Som (83) si Baiocco (89) au vazut "rosu" direct, iar Salernitana a reusit sa dea lovitura pe final. Împinsa de la spate de un public frenetic, echipa gazda a punctat în minutul 90 si 91 prin Vagenin si Mendicino, bifînd 3 puncte care s-ar putea dovedi decisive pentru calificarea în play-off-ul pentru promovarea în Serie B.