VIDEO! Nebunie totala dupa ce Costa Rica s-a calificat la CM 2018. Reactia de milioane a comentatorului la golul marcat în minutul 90+5!

9 Octombrie 2017
247 Vizualizari | 0 Comentarii
Costa Rica s-a calificat la Campionatul Mondial 2018, din Rusia, dupa ce a terminat la egalitate, 1-1, cu Honduras. Pentru a fi sigura de calificarea la CM 2018, Costa Rica avea nevoie de un punct în meciul cu Honduras, pe care l-a obtinut în minutul 90+5. Atacantul Kendall Jamaal Waston a marcat golul egalizator, cu o lovitura de cap de la 10 metri, si a dat startul petrecerii.

Reusita lui Watson a produs o adevarat nebunie pentru fani si pentru oficiali, dar si pentru comentatorul costarican, care a evut o reactie euforica.

Cu o etapa înainte de final, Costa Rica este pe locul 2, dupa Mexic, cu 16 puncte, iar pe locul 3 este SUA. Costa Rica a participat pâna acum la 5 editii ale Cupei Mondiale.