VIDEO! Nicolae Stanciu a facut ravagii în campionatul Belgiei. Gol superb si assist în Waasland-Beveren - Anderlecht

25 Septembrie 2017
312 Vizualizari | 0 Comentarii
Nicolae Stanciu a fost titular la Anderlecht în acest sezon, în campionat si n-a dezamagit. Ba dimpotriva. Campioana Belgiei s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Waasland-Beveren, iar Stanciu a reusit un gol si o pasa de gol. Chipciu a fost doar rezerva. Debutul de sezon nu l-a prins în apele sale pe Nicolae Stanciu.

Internationalul român a fost mai mult rezerva, iar atunci când a intrat n-a reusit sa impresioneze. Stanciu a iesit însa la rampa în partida cu Waasland-Beveren, prima ca titular în campionat, în acest sezon. Gazdele au deschis scorul devreme, în minutul 7, prin Thelin.

Anderlecht s-a chinuit sa egaleze, dar golul a venit abia spre finalul meciului. Stanciu a profitat de o respingere gresit a apararii adverse, a recuperat mingea în dreapta, a intrat energic în careu si a înscris cu un sut de la 15 metri. Mai târziu, în minutul 81, avea sa vina si golul victoriei. Stanciu a centrat din corner, iar Spajic a înscris golul victoriei.