VIDEO! Pantilimon e din nou eroul lui Sunderland: a aparat un penalty in ultimul minut si echipa sa a castigat

3 August 2015
596 Vizualizari | 0 Comentarii
Costel Pantilimon a fost omul decisiv pentru Sunderland în sezonul trecut de Premier League si la fel pare sa fie si anul acesta. Portarul român în varsta de 28 de ani a aparat un penalty în ultimul minut al partidei amicale dintre Sunderland si Hannover, scor 1-0, dupa golul noului-venit Jeremain Lens, din minutul 74. De altfel, Panti a parat lovitura de pedeapsa, dupa care tot el a revenit si la continuarea fazei a respins mingea în corner. Fostul goalkeeper al Timisoarei a fost providential în mai multe randuri, iar site-urile de sport din Anglia s-au întrecut în elogii la adresa lui. "Este o victorie datorata lui Pantilimon", a notat goal.com. Mai jos este VIDEO cu penalty-ul aparat de Pantilimon la minutul 2.50.