VIDEO! Perla de pe lista Stelei face show la Cupa Africii

28 Ianuarie 2015
462 Vizualizari | 0 Comentarii
Surpriza de proportii la Cupa Africii, unde Zambia, castigatoarea din 2012 a trofeului, a fost eliminata din faza grupelor. De ratarea lor a profitat RD Congo, calificata mai departe gratie atacantului dorit si acum de Steaua, Jeremy Bokila. Într-o grupa cu Zambia, Tunisia si Insulele Capului Verde, RD Congo a încheiat pe locul doi cu 3 puncte. Golul care a propulsat-o în "sferturi" a fost marcat astazi de Bokila, fostul atacant al Petrolului, în remiza cu Tunisia, scor 1-1. Congolezul, introdus în minutul 60, a marcat la numai 6 minute de la intrarea sa pe teren, obtinand egalul de care avea nevoie nationala sa.

Varful lui Terek Groznîi se afla pe lista Stelei înca de pe vremea cand evolua la Petrolul, însa transferul la campioana României s-a împotmolit de fiecare data la bani. Rusii cer cel putin 2 milioane de euro, însa, datorita evolutiei bune de la Cupa Africii, pretul sau ar putea creste pana în vara, cand "ros-albastrii" vor sa reia negocierile.