VIDEO! Peru s-a calificat in semifinalele Copei America dupa hat-trick-ul de senzatie al lui Guerrero

27 Iunie 2015
668 Vizualizari | 1 Comentarii
Peru este a doua calificat in sferturile Copei America, dupa victoria obtinuta in aceasta dimineata in fata Boliviei, scor 3-1. Meciul a fost decis de hat-trick-ul lui Paolo Guerrero, acesta marcand in minutele 20, 23 si 74, pentru bolivieni marcand Moreno din penalty in minutul 84. Peru ca evolua in semifinale in fata echipei statului Chile, care a trecut ieri de Uruguay dupa un meci scandalos, in timp ce pentru un loc in celelalte semifinale se vor duela Argentina cu Columbia si Brazilia cu Paraguay.