VIDEO! Piti ramane in lupta pentru Liga Campionilor, cu un gol marcat de Lukasz Szukala

29 Aprilie 2015
438 Vizualizari | 0 Comentarii
Al Ittihad s-a impus pe teren propriu în fata celor de la Al Taawon, scor 4-3, si ramane în carti pentru calificarea în Liga Campionilor Asiei. Lukasz Szukala si Lucian Sanmartean au fost titulari în echipa lui Victor Piturca. Polonezul a reusit sa înscrie golul de 2-0, dupa o centrare a lui Marquinho, fiind a treia reusita a sa pentru formatia araba.

Sînmartean a oferit si el o pasa decisiva în minutul 80 pentru golul de 4-2 al lui Asiri. Pentru Al Ittihad a mai reusit o dubla Al Muwallad, în timp ce pentru Al Tawoon au punctat Efoulou (35, 90+3) si Ochieng (70).
Al Ittihad ocupa locul 4 în campionat si se afla la 3 puncte de locul 3, ocupat de Al Hilal, fosta formatie a lui Laurentiu Reghecampf.

Primele trei clasate în campionatul Arabiei Saudite merg în Liga Campionilor, plus castigatoarea King Cup of Champions, unde Al Ittihad e calificata în sferturi.