VIDEO! Piturca este pe val in Arabia Saudita. Szukala a adus a patra victorie consecutiva

9 Martie 2015
608 Vizualizari | 0 Comentarii
Al Ittihad s-a impus cu 2-1 în fata lui Najran, pe teren propriu, si a ajuns la a patra victorie la rând si la a sasea fara esec. Lukasz Sukala si Sanmartean au fost titulari, iar polonezul a marcat golul victoriei.
Victor Piturca este pe val în Arabia Saudita.

Fostul selectioner a reusit sa lege patru succese si în ultimele sase etape este neînvins. Asta dupa ce în primele 8 meciuri ca antrenor al lui Al Ittihad nu reusise sa câstige nici macar un meci. Scorul a fost deschis de oaspeti prin Al Laham, care în minutul 16 a transformat o lovitura de la 11 metri. Egalitatea a fost restabilita prin autogolul lui Sharigi Mohammed, în minutul 44. Piturca a fost salvat prin golul lui Szukala din minutul 85. Fostul fundas al Stelei a marcat cu o lovitura de cap, dupa o centrare de pe partea stânga. Al Ittihad a urcat pe locul 2 în Arabia Saudita, la doua puncte distanta fata de locul 3 si la 6 în urma liderului, care are însa un meci mai putin disputat.