VIDEO! Primul gol din Liga Natiunilor e o minunatie! Are 19 ani si a intrat în istoria noii competitii

8 Septembrie 2018
759 Vizualizari | 0 Comentarii
sport2 2

Giorgi Chakvetadze (19 ani) si-a gasit locul în istoria fotbalului. Mijlocasul georgian e primul marcator din Liga Natiunilor, iar reusita sa, din meciul cu Kazahstan, e cu adevarat superba. Noua competitie organizata de UEFA a debutat, joi, cu partida Kazahstan - Georgia 0-2, contând pentru prima etapa a Seriei D din Grupa 1. Iar spectatorii prezenti pe stadion au avut ce vedea, iar în minutul 69 au asistat la un gol de generic.

La doar 19 ani, mijlocasul lui Gent a fost trimis în teren din primul minut si, dupa 69 de minute echilibrate, a rupt echilibrul cu o executie superba. De la marginea careului de 16 metri, a pus mingea în vinclul din dreapta si, pe lânga faptul ca a devenit primul marcator din istoria Ligii Natiunilor, si-a depus, deja, candidatura pentru cel mai frumos gol al primei etape a noii competitii.