VIDEO - Raul Rusescu, in forma maxima la Braga. A marcat al treilea gol in ultimele doua meciuri

16 Ianuarie 2014
680 Vizualizari | 0 Comentarii
Atacantul român Raul Rusescu a marcat un gol pentru noua sa echipă, Sporting Braga, în partida câştigată cu scorul de 3-0 (1-0), pe teren propriu, în faţa formaţiei Beira Mar Aveiro, miercuri seara, în Cupa Ligii Portugaliei la fotbal.

Braga a deschis scorul în minutul 12, prin Felipe Pardo, după care Rusescu a majorat avantajul, în repriza secundă (min.76), înainte ca Edinho să stabilească rezultatul final, în prelungiri.

Pentru fostul jucător al Stelei, acesta este al treilea gol marcat în tricoul lui Sporting Braga, echipă care l-a împrumutat până la finalul acestui sezon, cu opţiune de cumpărare, de la gruparea spaniolă FC Sevilla.

Rusescu şi-a făcut debutul în campionatul Portugaliei printr-o 'dublă' reuşită pentru Braga în partida câştigată cu 3-0 în faţa formaţiei Vitoria Guimaraes, vineri seara, în ultima etapă a turului.