VIDEO! Razboi total intre Barcelona si Espanyol! Intrari violente si razbunari pe masura

15 Ianuarie 2016
277 Vizualizari | 0 Comentarii
Întâlnirea de marti dintre Luis Enrique si Costel nu a avut efectul scontat. Cei doi tehnicieni au discutat o zi înaintea returului din optimile Cupei Spaniei dorind sa puna capat tensiunii dintre cele doua formatii si sa-si tempereze astfel jucatorii. Elevii lui Gâlca nu au înteles mesajul, fotbalistii lui Espnayol dând dovada de aceeasi agresivitate pe teren. Edificatoare din acest punct de vedere a fost intrarea extrem de dura a lui Caicedo la adresa lui Ter Stegen din finalul primei reprize. Atacantul lui Espanyol a primit doar cartonasul galben pentru faultul sau din minutul 42, desi cartonasul rosu nu ar fi fost o decizie exagerata. Portarul Barcelonei s-a "razbunat" însa 2 minute mai târziu când vârful lui Espanyol a scapat singur spre poarta: neamtul din poarta Barcelonei a avut un reflex miraculos si a evitat golul. Barcelona a intrat în avantaj la vestiare, scor 1-0, dupa golul lui Munir din minutul 32. Dupa pauza, acelasi Muniru a marcat pentru 2-0, stabilind scorul final al partidei. În tur, Barcelona a câstigat cu 4-1.