VIDEO! Reactie absolut incredibila a lui Ronaldo, dupa ce Bale a deschis scorul cu Levante. Gestul care spune totul despre CR7

17 Martie 2015
539 Vizualizari | 0 Comentarii
Gareth Bale a adus victoria lui Real Madrid în fata lui Levante, 2-0, cu o ”dubla”, însa galezul a fost din nou tinta reprosurilor. Duminica seara, Cristiano Ronaldo a facut un gest de lehamite în fata galezului, care tocmai deschisese scorul în minutul 18. Dupa noua meciuri fara gol si o multitudine de articole în presa spaniola care îl criticau dur, numindu-l ”lenes”, Gareth Bale a explodat duminica seara.

Galezul pe care Realul a platit undeva între 90 si 100 de milioane de euro a marcat o ”dubla” în victoria cu Levante, scor 2-0, linistind, oarecum, apele în vestiarul madrilen, chiar înainte de El Clasico de duminica viitoare. Însa golurile lui Bale - cele cu numerele 11 si 12 în acest sezon de Primera - nu au fost primite la fel de bine ca Ancelotti de Cristiano Ronaldo.

Portughezul care trece printr-o eclipsa clara de forma a avut o reactie bizara la primul gol al madrilenilor, facând un gest de lehamite, dupa ce mingea a ajuns la Bale, în urma unei foarfeci nereusite a lui Ronaldo. E gestul care confirma frictiunile din vestiarul Realului, dar si faptul ca Bale e considerat un jucator care nu s-a adaptat suta la suta la Madrid, desi a petrecut deja 20 de luni în echipa care a câstigat Liga Campionilor în sezonul trecut.

Surprinzatoare a fost si reactia fanilor madrileni la golul secund al lui Bale, care a deviat un sut al lui Ronaldo în minutul 45. Imediat dupa ce crainicul arenei a anuntat ca golul a fost marcat de galez, fanii au început sa cânte numele lui CR7, omul pe care îl idolatrizeaza.